Przetarg na wykonanie stanu surowego, zamkniętego pawilonu górnego na stoku narciarskim i garażu na ratrak w Przemyślu

Zapytanie do SIWZ i przedmiaru które wpłynęły do Zamawiającego :.

 

  1. Taras drewniany poz. 107 przedmiaru 80,861m2, wg projektu pow. 147,47m2 w opisie warstw DD1 i DD2 podano elementy warstw których w przedmiarze brak. Czy do wyceny przyjąć warstwy wg opisu, jeżeli tak to proszę o uzupełnienie przedmiaru. Dodatkowo proszę o informację czy deski mają być gładkie czy ryflowane ma to wpływ na cenę.
  2. W przedmiarach brak elementów wyposażenia dachu – bariery śniegowe, ławy kominiarskie, wyłaz. Czy przyjąć do wyceny, jeżeli tak to proszę o uzupełnienie przedmiaru.
  3. Pokrycie dachu blachą tytan-cynk, obróbki wg przedmiaru blacha powlekana, brak jest całego systemu orynnowania, które na tym etapie musi być wykonane. Wg projektu powinno być na obróbki blacharskie 101,63 m2 i w tym krawędź zewn. Koryta 121,16mb, kalenica 50,90nb, wiatrownice 14,90mb, kominy/szachty 21,37mb, pas nadrynnowy 121,16mb oraz dodatkowo 60,98m2 na pokrycie dachowe i ścianki kominów.
    Proszę o uzupełnienie przedmiaru.
  4. W projekcie detal kalenicy zastosowano pod blachę tytan cynk membranę separacyjną, w opisie warstw folię wiatroszczelną/paroprzapuszczalną, w przedmiarze folia paroprzepuszczalna. Proszę o jednoznaczne określenie systemu pokrycia dachowego i ewentualną korektę przedmiarów.
  5. Proszę o określenie parametrów wełny mineralnej dla ocieplenia dachu
  6. W specyfikacji technicznej podano gr. blachy tytanowo-cynkowej 0,8 mm natomiast w opisach projektu 0,7 mm – jaką grubość blachy przyjąć.
  7. Poz. 68 przedmiaru garaż 10,07 mb odwodnienie liniowe – proszę o rysunek szczegółowy odwodnienia liniowego wewnętrz budynku z podaniem parametrów technicznych.

Czy należy wykonać płytę podjazdu do garażu – brak w przedmiarach. Proszę o podanie ilości przedmiarowych jeżeli ma to być wykonane na tym etapie.

 

Odpowiedzi na zapytanie do SIWZ i przedmiaru.

 

Ad. 1.  Taras drewniany ma powierzchnię ~147,5m2

Do wyceny należy przyjąć elementy z zestawienia warstw i oznaczeń – nr rysunku:

SNP-WZ-A-B2-000

Deski płasko ryflowane – ze względu na antypoślizgowość

Legary nie gnijące (np. polipropylenowe)

 

Ad. 2. W projekcie zastosowano bariery śniegowe, ławy kominiarskie, stopnie kominiarskie i wyłaz dachowy wg rzutu dachu

– uzupełniono w przedmiarze:

Pozycja nr 27 – ławy kominiarskie

Pozycja nr 28 – stopnie kominiarskie

Pozycja nr 30 – bariery śniegowe

Pozycja nr 265 – wyłaz dachowy

 

Ad. 3. Orynnowanie pogrążone w połaci dachu wg detalu i technologii producenta pokrycia dachowego.

– uzupełniono w przedmiarze:

Pozycja nr 29 – Rynny pogrążone z blachy tytan-cynk gr. 0,70 mm

 

Ad. 4.  W projekcie zastosowano membranę separacyjną wg systemu producenta pokrycia blacharskiego. Membrana zastosowana pod całą powierzchnią blachy tytan-cynk. Membrana musi tworzyć rodzaj poduszki powietrznej w celu wentylacji i jednocześnie przenosić obciążenia np. od śniegu

– uzupełniono w przedmiarze:

Pozycja nr 16 – membrana separacyjna

 

Ad. 5. Należy zastosować płyty ze skalnej wełny mineralnej twardej nienasiąkliwej np. ROCKWOOL TOPROCK lub równoważną grubości 20cm do izolacji stropodachów i poddaszy, drewnianych stropów belkowych, ścian działowych

Ad. 6.  Blacha cynkowo-tytanowa zastosowana w projekcie na pokrycie dachu powinna mieć minimalną grubość 0,7mm. Jest to zalecana grubość blachy przy arkuszach dających po wykonaniu rąbków odległość osi rąbków 60cm oraz odpowiednia dla kątów nachylenia dachu.

Ad. 7.  Ze względu na uproszczenie konstrukcji żelbetowej przyjęto że odwodnienie liniowe wzdłuż ściany na której będą suszone węże wyrobione będzie w betonowej posadzce z minimalnym spadkiem. Zastosowano 2 wpusty punktowe (kratki odwodnieniowe).

 

Płytę najazdową do garażu na ratrak zaproponowano w celu wzmocnienia terenu przed wjazdem. Na wypadek gdyby namoknięty grunt (na trasie narciarskiej) nie był w stanie przenieść obciążenia od ratraka. Wjeżdżający lub wyjeżdżający ratrak mógłby spowodować uszkodzenie odwodnienia liniowego zewnętrznego.

Kalkulacja indywidualna / Podkład betonowy przy wjeździe do garażu, zbrojony

Wymiary płyty przed drzwiami wejściowymi 379,5x200cm.

Wymiary płyty przed bramami wjazdowymi 1149x200cm.

Płyta może być wykonana jako jedna: wówczas wymiar 1530,5x200cm.

Wytworzył: Krzysztof Błażkowski
Opublikowano: 20 czerwca, 2011 /poniedziałek/ 12:47:29
Ostatnia modyfikacja: 20 czerwca, 2011 /poniedziałek/ 12:47:29